Project

Social media & website: verbeter je online zichtbaarheid

#

Ga terug naar het overzicht

Datum

September – januari

Gratis

Alleen een kleine tijdsinvestering

Locatie:

Westland

Project Social media & website: verbeter je online zichtbaarheid

Belangrijk: dit project is alleen voor ondernemers uit het Westland

Wil je meer uit je socials halen of je website verbeteren? Dan hebben wij een mooi project voor jou. Studenten van het Albeda College gaan in duo’s aan de slag met de online zichtbaarheid van Westlandse ondernemers.

In twee periodes werken ze aan concrete producten zoals een socialmediaplan, een influencer-campagne, een klikbaar websiteprototype of een salesplan.

Wat levert het op?
Het project bestaat uit twee periodes van elk ongeveer 8 tot 10 weken.

In de eerste periode ligt de focus op social media en online promotie:

  • Studenten stellen een socialmediakalender op, waarin ze niet alleen aangeven wat je kunt posten en wanneer, maar ook waarom. Ze denken strategisch mee over jouw zichtbaarheid op platforms als Instagram en TikTok en houden rekening met jouw doelgroep en doelstellingen.
  • Daarnaast ontwikkelen ze een influencer-serie, waarbij ze jouw product of dienst promoten alsof zij zelf influencers zijn. Denk aan creatieve reels, TikTok-video’s of content voor je nieuwsbrief. Hiervoor hebben ze toegang nodig tot jouw product of locatie: bijvoorbeeld een lunch bij je horecazaak, een boeket uit je bloemenwinkel of een proefbezoek aan je dienst.
  • Ze sluiten deze periode af met een persoonlijke praktische handleiding voor online adverteren, waarin onderwerpen als zoekwoorden, SEO, advertentiebudget en verwachte opbrengst voor jouw organisatie worden uitgelegd.

In de tweede periode richten de studenten zich op jouw website:

  • Ze voeren een usability-analyse uit waarin ze kijken hoe gebruiksvriendelijk jouw site is. Hoeveel klikken zijn er nodig? Kun je makkelijk de juiste informatie vinden? Op basis van deze inzichten doen ze verbetervoorstellen die gericht zijn op het verhogen van je conversie: wat kun je aanpassen om meer klanten over de streep te trekken?
  • Tot slot maken ze een klikbaar prototype van een aangepaste versie van je website of pagina, waarin ze hun advies visueel uitwerken. Je krijgt dus niet alleen een rapport, maar ook een concreet ontwerp dat je direct kunt laten bouwen.

Extra opbrengst: sales- én recruitmentadvies
Naast de focus op social media en je website, leveren de studenten nog twee extra producten op:

  • Salesplan: studenten analyseren welke kanalen jij inzet om klanten te werven  en geven advies om meer leads te genereren.

  • Recruitmentplan: via een analyse van je vacaturepagina en een strategisch wervingsplan helpen de studenten je om aantrekkelijker te worden voor nieuwe medewerkers. Met als doel: die openstaande vacature vervuld krijgen.

Wat vragen we van jou?

  • Je levert een product of dienst die studenten mogen promoten
  • Je bent beschikbaar voor een korte intake en wekelijks contactmoment (kan online)
  • Je woont bij de eindpresentatie eenmalig bij (datum geven we nog door)
  • Je geeft tijdig feedback aan het studententeam

Let op: bij diensten is het belangrijk dat studenten toegang krijgen tot een locatie of doelgroep. Denk bijvoorbeeld aan een proefbezoek, klantinterview of gebruikssituatie.

Over het project
Dit project is een samenwerking tussen de opleidingen E-Commerce en Junior Accountmanagement van Albeda College – MBO Westland. Je wordt gekoppeld aan twee studententeams die elk aan hun eigen deelopdracht werken. Zo ontvang je meerdere waardevolle producten vanuit één samenwerking.

Klinkt goed?
Meld je gratis aan! Heb je nog vragen of twijfel je of het iets voor jou is? Stuur ons gerust een mail, we denken graag met je mee!

Vragen over dit project?

Neem contact op met ons team.

Mailen

info@mkbdigiwerkplaats.nl

simone jansen hexagon
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.